Ekologiczna dezynfekcja

Podczas festiwalu ogrodowych inspiracji  zorganizowanego w Warszawie odbyłam ciekawą rozmowę z Prof. dr hab. Leszkiem B. Orlikowskim wykorzystującym preparat Huwa-San w sadownictwie. Muszę przyznać, że zaczęłam przekonywać się do produktu. Z jego doświadczeń wynika, że po opryskach preparatem kory drzew zakażonych rakiem bakteryjnym, kora zaczyna zalewać zmiany chorobowe bez potrzeby wcześniejszego oczyszczania ran. Bardzo mnie to zaciekawiło, gdyż oczyszczanie i smarowanie ran jest pracowite i czasochłonne.

Na stronie dystrybutora można przeczytać „Ekologiczna dezynfekcja Huwa-San®  innowacyjny preparat zawierający nadtlenek wodoru z dodatkiem jonów srebra. Jest skutecznym środkiem bakteriobójczym, grzybobójczym, wirusobójczym i prątkobójczym. Ma bardzo pozytywny wpływ na rozwój roślin. Dlatego też jest wykorzystywany w wielu sektorach gospodarki.”

Huwa-San® to innowacyjny preparat zawierający nadtlenek wodoru z dodatkiem jonów srebra służący do stymulacji rozwoju i podnoszenia jakości roślin. Wielką zaletą preparatu jest możliwość stosowania go przed zbiorami, gdyż nie ma okresu karencji.

 Nie będę się za dużo rozpisywać na ten temat, opinie na forach sadowniczych są skrajnie różne.  Jednak jeżeli miałabym stosować preparat tylko do swojego ogrodu, nie wahałabym się przetestować.

basenBędąc na tegorocznym wakacyjnym wypadzie byłam zafascynowana odkażaniem jonami srebra kompleksów basenowych. Mąż jest uczulony na chlor, dosyć szybko reaguje wysypką i jadąc tam obawiał się kąpieli. Kąpiele w basenach okazały się cudowną przyjemnością, mogliśmy godzinami wygrzewać się w jacuzzi i pływać bez obaw o wysypkę. Polecam stosowanie tegoż specyfiku do odkażania basenów.

Więcej o preparacie można poczytać na stronie firmy.

slider-gradobicia

http://www.huwasan.pl/

Jeżeli ktoś zna stosował, testował to proszę o podzielenie się swoimi uwagami na ten temat w komentarzach. Będę wdzięczna za każdy odzew.

Reklamy

2 thoughts on “Ekologiczna dezynfekcja

Add yours

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

Up ↑

%d blogerów lubi to: